بیانات مقام معظم رهبری

گزیده ای از بیانات مقام معظم رهبری در موضوع نخبگان کسب و کار

بیانات مقام معظم رهبری:

کودک ما دوازده سـال، تا جــوان می شود، درس می خواند. برای اینکه برود دانشـگاه. آیا برای همـه‌ی مشاغلی که در جامعه وجود دارد، سِیر این مسیر و رفتن به دانشگاه لازم است؟ آن‌طور که به من گزارش داده‌اند، می گویند دوازده هـــزار نوع شــغل وجود دارد. آیا برای همه‌ی این دوازده هزار نوع شغل، همیـن درسـها و همین مسیر و رفتن به دانشگاه لازم است؟ یا نه. باید آنچه هـدف است، مهارت‌افــزایی باشد. کارآمــدی باشد. برای کارهای مختـلف، برای استعــدادهای گوناگون؛

بعضی‌ها نخــبه هستند در کار هنـــر. که [اگر] یک چیز صنعتی دستش بدهی درمی مانَد؛ بعضی‌ها بعکس، نخبــه هستند در کار صنــعت؛ یکی نخبــه است در کار فـــکر و فلســفه، یکی نخبــه است در کار مسائل اجتمـــاعی، یکی نخبــه است در کارهای خدمـاتی.
ببینیم، پیــدا کنیم استعـــدادها را، شناسایی کنیم و ورز بدهیم این استعــدادها را تا اینکه ورزیده بشوند، تا اینکه بتــوانند کار کنند، تا بتوانند ابتــکار کنند. این همه ما روی ابتکار تکیه می کنیم، خب ابتکار را چه کســی می تواند انجام بدهد؟ هر آدم معمولی‌ای که نمی تواند ابتکار انجام بدهد، بایستی ورزیده بشود تا بتواند در یک زمینه‌ای ابتــکار انجام بدهد.
«بیانات مقام معظم رهبری»

جهت ورود به صفحه اصلی سایت نخبگان تایمز (پورتال رسمی کتاب نخبگان ایران) روی همین لینک کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *